Apie asociaciją

Žodis VAIKAS ir onkologija arba tiesiog VĖŽYS, tai dvi žmogaus sąmonėje labiausiai nesuderinamos sąvokos.

Didelės nelaimės suburia ir vienija žmones, todėl asociacija „Paguoda“ įkurta 1993m., vienijanti onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis sergančių vaikų tėvus, globėjus, medicinos darbuotojus ir visus norinčius padėti kovoti su liga ir jos pasekmėmis.
„Paguoda“ nuo 1999m. yra Tarptautinės vaikų vėžio organizacijos ICCCPO narė. 2010m. apdovanota LNK Gerumo sparnu. 2017m. Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos Padėkos raštu.
Asociacija – visuomeninė organizacija, išsilaikanti iš nario mokesčio ir labdaros lėšų. Mūsų asociacijos tikslas – padėti šeimoms gydyti ir slaugyti vėžiu sergančius vaikus, kaupti lėšas neišvengiamam medikamentų pirkimui, gerinti gydymo ir buities sąlygas, pateikti suprantamai kuo daugiau informacijos apie ligą pacientui ir jo artimiesiems.
Kasmet vėžiu Lietuvoje suserga apie 100 vaikų, iš jų kraujo vėžiu apie 25-30. Gydymas sunkus ir ilgas procesas, tačiau vidutiniškai 85% sergančiųjų gauna ilgalaikę remisiją.
„Paguoda“ vykdo įvairias tėvų ir vaikų švietimo programas, organizuoja konferencijas, padedant specialistams yra išleidusi nemažai švietėjiškos literatūros.
Šiandien Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“ nori atkreipti Jūsų dėmesį į Vaikų ligoninės, VULSK, filialo Onkohematologijos centre besigydančių vaikų, jų tėvų psichologinę ir materialinę padėtį.
Kadangi onkohematologinių ligų gydymas yra ilgas ir sudėtingas procesas, ypač susidarius netipinėms situacijoms ir retoms būklėms, kada reikalingas skubus, neatidėliotinas sprendimas – o valstybinių institucijų sprendimai užtrunka – asociacija „Paguoda“ operatyviai padeda tėvams ir medikams įsigyti gyvybiškai svarbius medikamentus, apmokėti už atliekamus tyrimus, kompensuoti kelionės išlaidas, slaugos priemones. Nepilnavertis, nesavalaikis gydymas gali labai skaudžiai atsiliepti vaikų pagijimui ir netgi kainuoti gyvybę.
Norime pabrėžti, kad taikant Europoje ir Skandinavijos šalyse priimtinus gydymo metodus, vaikų Onkohematologijos centras yra pasiekęs puikių rezultatų , nes pavyksta išsaugoti nuo 60% iki 95% besigydančių vaikų gyvybių, kurie užaugę mūsų visuomenėje sukurs ženkliai didesnę pridedamąją vertę , nei šiandien kainuoja jų gydymas.
Nuoširdžiai tikimės valstybinių institucijų geranoriškumo ir viliamės, kad bendradarbiaudami išvengsime skaudžiausių pasekmių.
Vaikų vėžiniai susirgimai – tai begalinis pažinimo procesas, kuris taikant pažangų gydymą suteikia viltį, šansą kiekvienam sergančiam. Kad lydėtų sėkmė, sergančius turime remti morališkai, palaikyti psichologiškai, integruoti į visuomenę, skatinti visuomenės suvokimą, paramą.

Liga užklumpa netikėtai, nelauktai – nesirenka nei lyties, nei amžiaus, nei rasės, nei socialinės padėties…

Asociacijos valdyba