Projekto „Pozityvių pokyčių Olimpiada“ atgarsiai Paberžės Verdenės gimnazijoje

„Pozityvių pokyčių Olimpiada“ vyko Paberžės Verdenės gimnazijoje. „Netingėk ir neniurzgėk - daugiau šypsokis ir judėk!“ - šis šūkis kvietė vaikus ir jaunimą į judrias pramogas. Smagios estafetės, pripučiamas kliūčių ruožas ir interaktyvūs sportiniai žaidimai su VR SPOT.

„Ar nežinote, kad jūsų kūnas yra šventovė jumyse gyvenančios Šventosios Dvasios, kurią gavote iš Dievo, ir kad jūs nebepriklausote patys sau? Iš tiesų esate brangiai nupirkti. Tad šlovinkite Dievą savo kūnu ir savo dvasia, kurie yra Dievo.“ (1 Kor 6, 19-20)

 

2020m. rugsėjo 29 dieną, Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje vyko „Pozityvių pokyčių olimpiada“, kurios tikslas skatinti vaikų ir paauglių aktyvų dalyvavimą sveikatingumo veiklose, formuoti sveikos gyvensenos įpročius.

 

Tikybos pamokose pradinėse klasėse kaip tik neseniai kalbėjome apie tai, kad gyvybė yra Dievo dovana, kaip svarbu yra rūpintis savo ir kitų sveikata, tiek kūno bet ir sielos, kaip patirti Dievo meilę, kaip būti dėkingais Dievui už tai, kad Jis mus sukūrė ir nepaliauja mus globojęs.

 

Buvo gera žiūrėti kaip vaikai dalyvaudami įvairiose veiklose smagiai leisdami laiką, tiesiog džiaugdamiesi gyvenimu, šypsodamiesi, draugiškai bendraudami, tarsi praktiškai atliko tai, apie ką buvo kalbama pamokų metu.

 

Man pačiam irgi teko išbandyti kai kurias pramogas, būtent virtualiojo pasaulio siūlomas sporto galimybes. Buvo gera išbandyti kažką naujo, (manau šių dienų vaikus tokie dalykai ypač traukia), tačiau vis tik bučiau už tiesioginio sporto galimybę. Pats laisvalaikiu mėgstu žaisti krepšinį ar bent pamėtyti į krepšį.

 

Kaip teigė senovės graikų filosofas Sokratas – „Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko“, be to vienas iš Dekalogo įsakymų taipogi aiškiai pabrėžia rūpinimąsi savo ir kitų sveikata (5. Nežudyk), tam, kad žmogus galėtų atlikti jam Dievo paskirtą misiją šitoje žemėje.

 

Tad norėtųsi linkėti, kad tokios iniciatyvos būtų dažnesnės, kurios skatina visus judėti, suburia draugėn ir primena, kad mumyse gyvena Dievo Dvasia, kuri taip pat „juda“, pučia kur nori ir kurios vaisiai yra: meilė, džiaugsmas, ramybė, kantrybė, malonumas, gerumas, ištikimybė, romumas, susivaldymas“ (Plg. Gal 5, 22-23), taip labai reikalingi šių dienų žmogui bei palengvinantys siekti galutinio Tikslo – Amžinojo Gyvenimo, kuriame kaip primena apaštalas Paulius irgi bus nuostabu: „Ko akis neregėjo, ko ausis negirdėjo, kas žmogui į mintį neatėjo, tai paruošė Dievas tiems, kurie jį myli.“ (1 Kor 2,9)

 

Tikybos mokytojas kun. Juzef Makut Paberžė, 2020-09-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to top