ALL2008 protokolo moksliniai tyrimai

Moksliniai tyrimai gali būti atliekami įvairiais būdais. ALL2008 protokolo metu mes atliekame dviejų rūšių mokslinius tyrimus.

 

1. Sistemingas duomenų rinkimas. Mes renkame kiek galima detalesnę informaciją apie kiekvieno vaiko leukemiją ir jos gydymą. Tai ir elementarūs faktai, kaip pvz. lytis ar amžius, bei detalės apie chemoterapijos efektyvumą arba sukeltas pašalines reakcijas, o taip pat ir sudėtingesnė informacija apie leukemines ląsteles. Nagrinėdami surinktus duomenis mes giliname savo žinias apie tai, kuriems vaikams ir kokiems leukemijos tipams reikia skirti vienokį ar kitokį gydymą. Tai padės mums ateityje patobulinti leukemijos gydymą. Nuolatos analizuojant duomenis mums gali paaiškėti, kad kokia nors dabartinio gydymo dalis turi trūkumų. Tokiu atveju mes iš karto peržiūrime ir patobuliname 2008 protokolą. 

 

2. Randomizuoti vaistų tyrimai. ALL2008 protokole naudojami vaistai yra seniai naudojami leukemijos gydymui daugelyje tarptautinių protokolų visame pasaulyje. Vis tik dar yra ne iki galo aiškių aspektų, susijusių su šių vaistų skyrimo grafiku ir dozavimu. Norint atsakyti į šiuos klausimus ALL2008 protokole vykdomi du taip vadinami randomizuoti tyrimai. Lietuvos ligoniai į šiuos tyrimus nėra įtraukiami, todėl mes jų čia neaprašinėjame. Jeigu jums įdomu sužinoti daugiau, informacijos galite rasti anglų kalba bornecancerfonden.se puslapyje.

 

<<

Scroll to top