Apie mus

Nors žodžiai vaikas ir vėžys dažnam atrodo visiškai nesuderinami, Lietuvoje vėžiu kasmet suserga apie 100 vaikų, iš jų apie 25-30 - kraujo vėžiu. Vaikų vėžio gydymas sunkus ir ilgas procesas, kiekvienas vaikų vėžio atvejis – itin skausminga žinia.

 

Asociacija „Paguoda“ buvo įkurta tikint, jog šią žinią lengviau sutikti kartu. Nuo 1993 m., „Paguoda“ vienija onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis sergančių vaikų tėvus, globėjus, medicinos darbuotojus ir visus norinčius padėti kovoti su liga ir jos pasekmėmis.

Prasmė

Vaikų vėžiniai susirgimai – tai begalinis pažinimo procesas, kuris taikant pažangų gydymą suteikia viltį, šansą kiekvienam sergančiam. Kad lydėtų sėkmė, sergančius turime remti morališkai, palaikyti psichologiškai, integruoti į visuomenę, skatinti visuomenės suvokimą, paramą.

Tikslas

Padėti šeimoms gydyti ir slaugyti vėžiu sergančius vaikus, kaupti lėšas medikamentų pirkimui, gerinti gydymo ir buities sąlygas, suprantamai pateikti kuo daugiau informacijos apie ligą pacientui ir jo artimiesiems.

Veiklos

„Paguoda“ vykdo įvairias tėvų ir vaikų švietimo programas, organizuoja konferencijas, padedant specialistams yra išleidusi nemažai švietėjiškos literatūros.

Veiklos rezultatai

Norime pabrėžti, kad taikant Europoje ir Skandinavijos šalyse priimtinus gydymo metodus, vaikų Onkohematologijos centras yra pasiekęs puikių rezultatų, nes pavyksta išsaugoti nuo 60% iki 95% besigydančių vaikų gyvybių, kurie užaugę mūsų visuomenėje sukurs ženkliai didesnę pridedamąją vertę, nei šiandien kainuoja jų gydymas.

Pripažinimas:

„Paguoda“ nuo 1999 m. yra Tarptautinės vaikų vėžio organizacijos ICCCPO narė.

2010 m. „Paguoda“ apdovanota LNK Gerumo sparnu.

2017 m. - apdovanoti Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos Padėkos raštu.

 

Asociacija – visuomeninė organizacija, išsilaikanti iš nario mokesčio ir labdaros lėšų. Nuoširdžiai tikimės valstybinių institucijų geranoriškumo ir viliamės, kad bendradarbiaudami išvengsime skaudžiausių pasekmių.

 

 

Registravimo pažymėjimas

Paramos gavėjo statusas

Asociacijos įstatai

Himnas, sergantiems vėžiu vaikams

Šio himno sukūrime dalyvavo daugiau nei 900 000 vaikų iš viso pasaulio. Tokiu būdu vaikai atkreipė dėmesį į vaikus, sergančius vėžiu.

Vaikai
Scroll to top