Disgerminoma
Šie vaikų reprodukcinės sistemos navikai yra reti, dažniausiai tarp jų paplitęs kiaušidžių gemalinių ląstelių ( iš šių ląstelių formuojasi kiaušinėliai) vėžys, kurio atsiradimo priežastis – nekontroliuojamas pakitusių ląstelių dauginimasis.Visa organizmo genetinė informacija (genomas) yra užkoduotas DNR. Ląstelės suvėžėja dėl dezoksiribonukleininės rūgšties (DNR) pažeidimo, joje įvykusių genų mutacijų.
Dažniausiai disgerminoma serga paauglės ir jauno amžiaus moterys nuo 10-30 metų. Disgerminoma yra piktybinis navikas, kuri yra apvali arba ovali, tanki, mazginė neoplazma.
Simptomai
Liga aiškių simptomų neturi, jie labiau būdingi kitoms ligoms.Vaikams ir paaugliams navikai auga labai greitai, juos sunku diagnozuoti. Pagrindiniai simptomai, tai pilvo skausmas, pūtimas, pilvo srities augimas, spaudimo jausmas dubenyje, pablogėjęs apetitas, arba greitas pasisotinimas, šlapinimosi sutrikimai. Dažniausiai šios simptomus sukelia ne tokios rimtos ligos. Kiaušidžių vėžio sukeliami, minėti simptomai yra sunkesni, o būklė skiriasi nuo įprastinės.
Diagnostika
Pagal šiuos simptomus įtarus kiaušidžių vėžį, vėžys dažniausiai jau būna išplitęs už kiaušidės ribų. Kai kurie kiaušidžių vėžio tipai labai greitai išplinta į gretimus organus. Kuo anksčiau atkreipiamas dėmesys į skundus, tuo didesnė tikimybė, kad bus diagnozuotas ankstyvas kiaušidžių vėžys ir gydymas bus sėkmingas. Jeigu kasdien keletą savaičių jaučiate minėtus kiaušidžių vėžiui būdingus simptomus, kuo greičiau kreipkitės į gydytoją ginekologą.Jei gydytojas įtars, kad galite sirgti kiaušidžių vėžiu, jis paskirs daugiau tyrimų, kad įsitikintų, ar tikrai sergate kiaušidžių vėžiu, nustatys ligos stadiją.
Gali būti atliekamas dubens ultragarsas su centriniu Doplerio žemėlapiu, kompiuterinė tomografija, radiologinis tyrimas,laparoskopija, kolonoskopija, naviko biopsija.
Gydymas
Gydymas yra greitas. Chirurginės intervencijos apimtis nustatoma atsižvelgiant į proceso paplitimą, paciento amžių ir norą turėti vaikų.
Jei disgerminoma neperauga kiaušidės,75% merginų ir moterų išgyja pašalinus kiaušidę be jokio papildomo gydymo. Net ir tada, kai navikas perauga kiaušidę arba po pertraukos atsinaujina, 90% ligonių ligą galima kontroliuoti arba išgydyti operaciniu būdu su chemoterapija arba be jos.
Stebėjimo laikotarpis
Baigus gydymą, jus ir toliau stebės gydytojai. Vizito metu gydytojas domėsis ar neatsirado kokių nors sveikatos problemų, gali būti skiriami laboratoriniai tyrimai, rengenograma, echoskopija ar kompiuterinė tomografija, branduolinio magnetinio rezonanso tyrimas, kurie padės įvertinti ar nėra vėžio požymių. Beveik visi vėžio gydymo metodai sukelia nepageidaujamų reiškinių. Kai kurie iš jų gali trukti savaites ar mėnesius, o kiti išlieka visa gyvenimą.
Jūsų parama padėtų sveikti vaikams